Најлон памук multicam camo ripstop ткаенини - Кина Shaoxing Baite текстил

Најлон памук multicam camo ripstop ткаенини

Краток опис:

Нашите маскирна ткаенина стана прв избор за правење воени униформи и јакни од армиите на разни земјата. Тоа може да игра добра улога на маскирна и да се заштити безбедноста на војници во војната.


детали за производот

Тагови производ

Нашите маскирна ткаенина стана прв избор за правење воени униформи и јакни од армиите на разни земјата. Тоа може да игра добра улога на маскирна и да се заштити безбедноста на војници во војната.

Ние го избере високо квалитетни суровини, да се вплете ткаенина со диагонална сплитка ripstop или текстура за подобрување на силата на истегнување и кинење на ткаенина. И ние го избере најдобриот квалитет на Dipserse / ДДВ пигменти со високи вештини на печатење за да се гарантира ткаенина со добра боја.

Со цел да се задоволат потребите на различни корисници, ние може да го направи на посебен третман на ткаенина со анти-МР, водоотпорен, анти-нафта, тефлон, анти-нечистотија, антистатик, оган retardant, анти-комарец, антибактериски, анти-навремено итн.
Квалитетот е нашата култура. За да го направите бизнис со нас, вашите пари се безбедни.

Добредојдовте да контактирате со нас, без двоумење!

Тип на производ Најлон памук multicam camo ripstop ткаенини
број на производот  БТ-276
материјали 50% најлон, 50% памук
предиво брои 40/2 * 16
густина 102 * 58
Тежина 225gsm
ширина 58 "/ 60"
Технологија плетени
моделот Multicam camo
текстура ripstop
постојаност на боја 4 -5 одделение
кршење сила Warp: 600-1000N; Weft: 400-700N
MOQ 5000 метри
Време на испорака 30-40 дена
Услови на плаќање T / T или L / C • Претходно:
 • Следно:

 • Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns05
  • sns03
  • sns04
  • sns01
  • sns02
  WhatsApp Online Chat !