Најчесто поставувани прашања

FAQ2
Може да се добие примерок за повикување?

Задоволство ни е да се испрати на исти или слични примероци во рака, за клиенти free.New треба да плаќаат такси Експрес, ќе рефундирање кога местото на судењето цел; ако треба истата мостра, како што yourrequired, треба да плаќаат надоместок за земање мостри, кога место ред на масовно производство, ќе рефундирање ова обвинение.

Колку време ќе ми биде стоки подготвени за испорака?

Различни спецификации имаат различни ткаенини deliver.As обично, 15-25 работни дена.

Како за вашите MOQ?

Главно 2000m за ткаенини. (Освен за посебни спецификации на влакната)

Колку брзо може да се добие цена понуда?

Ќе ви цитирам веднаш, ако го изберат нашите предмети, а потоа го цитирам цената во еден работен ден во зависност од вашите барања.

Која е вашата смисла на испорака?

T / T или L / C по видување.

Што е вашето пакување?

За ткаенини: Една ролна во една polybag, и надвор од капакот на ПП торба. Исто така couldaccording на вашиот requirement.For униформи, еден сет во еден polybag, и секој 20 комплети спакувани во една картонска кутија. Исто така, би можеле да во зависност од вашите барања.

Како да се потврди квалитетот пред цел?

Ние може да ви испрати бесплатен примерок кој ние се достапни за проверка. Или испраќање на вашите примероци за нас, тогаш ние ќе ги направиме контра примерок за одобрување пред цел.

Како да се реши проблеми со квалитетот по продажбата на?

(1) Земете фотографии на проблемите и испратете ја на нас.

(2) Земи видеа на проблемите и испратете ја на нас.

(3) Испрати назад физички проблем ткаенини за експресна да us.After ќе се потврди на проблеми, како што се предизвикани од страна на машината, боење и печатење, итн, во рок од три дена, ќе се изготви задоволни програма за вас.

Сакаат да работат со САД?


Претплатете се на нашиот билтен

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

Следете нас

на нашите социјални медиуми
  • sns05
  • sns03
  • sns04
  • sns01
  • sns02
WhatsApp Online Chat !