Трговија на големо волна униформа

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

Нашата волнена ткаенина стана првиот избор за изработка на воени офицерски униформи, полициски униформи, свечени униформи и секојдневни одела.

Ние го избираме висококвалитетниот австриски волнен материјал за да ја исткаеме ткаенината на офицерската униформа со добро чувство на рака.И ние избираме најквалитетна боја со високи вештини за боење на предиво за да гарантираме на ткаенината добра издржливост на бојата.

Квалитетот е наша култура.За да работите со нас, вашите пари се безбедни.

Добредојдовте да не контактирате без двоумење

Тип на производ Трговија на големо волна униформа
Број на производот W061
Материјали 30% волна, 20% вискоза, 50% полиестер
Број на предиво 86/2 * 45/1
Тежина 190 гсм
Ширина 58"/60"
Техника Ткаени
Шема Обоена предиво
Текстура Серж
Постојаност на бојата 4-5 одделение
Сила на кршење Искривување: 600-1200 N; Пткана: 400-800 N
MOQ 1000 метри
Време на испорака 60-70 дена
Услови на плаќање T/T или L/C

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја